Background

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı


Neta Group birçok ülkeyi Anadolu coğrafyası üzerinden veya direkt birbirine bağlıyor, altı kıtada ticaretin akışını sağlarken, deniz ve havayolu ile taşımacılık ve lojistik hizmetlerini Türkiye’nin yanı sıra iki kıtada 8’i aşkın ülkede sunuyoruz.
Aynı zamanda Neta Group, gelecekteki büyümesi karşılamak için altyapıya yatırım yapmaktadır. 2020 yılında dünyada yüz milyonlarca ton yükün taşınması bekleniyor ve bu ölçekte bir operasyonu desteklemek için işgücümüzü geliştiriyor ve gelişmiş entegre tesisler kuruyoruz.
Aynı zamanda dünya çapında daha fazla lokasyonda hizmet vermek ve onları birbirine bağlamak için global olarak ağımızı geliştirmeye de devam ediyoruz.
Bizim için büyüme yalnızca sayılarla ifade edilen bir kavram değildir. Uzun mesafeli taşımacılık ve kompleks lojistik operasyonları için buradayız ve çalıştığımız ölçekte ekonomiler, toplum ve çevre açısından fark yaratabileceğimizin farkındayız. Ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerimizi anlamlı biçimde geliştirmek için bilinçli ve etkin biçimde çalışıyoruz.
Bu açıdan odakladığımız temel alanlardan biri her zaman kaynak tüketiminin yönetilmesi olmuştur. Gereksiz tüketimlerin ve israfın azaltılması; çevresel etkimizi azaltmanın yanı sıra temel giderlerimiz üzerinde de doğrudan bir etkiye sahiptir. Yakıt ve operasyon verimliliği her zaman işimizin en temel unsurlarından biridir.

Neta Group olarak her zaman operasyonlarımızı mümkün olan en verimli, en sorumlu biçimde işletmeye odaklanırız. Operasyonel verimlilik çabalarımıza ek olarak hava ve deniz hizmet sağlayıcılarımızla işbirliğimiz de yakıt ve zamandan tasarruf sağlayacak rotaları uygulamak açısından önemli olmuştur.
Karada ise Grup şirketlerimiz ve iş birimlerimiz, çeşitli malzemelerin geri dönüştürülmesi, enerji, su ve kağıt tüketiminin en aza indirilmesi ve karasal araçların daha verimli işletilmesi için çalışmaktadır
Aynı zamanda biyolojik çeşitliliğin ve doğanın korunması açısından devam eden bir geleneğe de sahibiz. Gelir kaynağımız denizlerin korunması ve iyileştirilmesi için düzenlenen “mavi kalsın” kampanyasına öncülük etmekten gurur duyuyoruz.
Özellikle küresel operasyonlarımızın ve iş gücümüzün direkt ve dolaylı ölçeği düşünüldüğünde en küçük çabaların bile önemli hale geldiğini biliyoruz. Gerçekten anlamlı bir etki yaratmak için sürdürülebilir çabalarının sürekli ve uzun vadeli olması gerektiğini de biliyoruz. Neta Group olarak sorumlu iş ve sürdürülebilir çevresel yönetim konusunda kararlı biçimde çalışıyoruz.
Tüm ekip arkadaşlarıma adanmışlıkları ve çalışkanlıkları ve tüm müşterilerimize gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum.