Background

Sıvı Kargo Taşımacılığı

Sıvı Kargo Taşımacılığı

Netamar, diğer hizmetlerin entegre bir parçası olarak gerçekleştirilen sıvılaştırılmış gazlar dışında, çeşitli kategorilerde sıvı yüklerin taşımasını gerçekleştirmektedir. Netamar sıvı kargolarınız için uluslararası taşımacılıkta eksiksiz hizmet paketleri sağlar.
 

Flexitank yükleme ve boşaltmasında teknik destek

Flexitank operatörlüğü konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve deneyimli teknik ekibimizle müşterilerimizin her türlü flexitank yükleme ve tahliye taleplerine en iyi şekilde cevap verebilmekteyiz.

Flexitankın konteyner içine yerleştirilmesi

Flexitankın konteynerin içine yerleştirilmesi iyi eğitimli, teknik personelimiz tarafından yapılmakta ve doluma hazır bir şekilde fabrikanıza sevk edilmektedir. Size kalan sadece hazır olan ürününüzü flexitank içine yüklemektir.

Boşaltılmış flexitankın varış yerinde bertaraf edilmesi

Varış yerinde flexitankın tahliyesinden sonra, dünya çapındaki acentelerimiz aracılığı ile boş flexitank bertaraf edilmek üzere daha önceden belirlenmiş ve yetkili bertaraf kuruluşlarına teslim edilmektedir. Böylece müşterileriniz boş flexitankın bertaraf edilmesi ile uğraşmak durumunda kalmayacaktır.

İthalat operasyon hizmetleri

Eğer herhangi bir Türk limanına gelen gönderiniz varsa, liman terminal hizmeti, transit gümrükleme hizmeti, dahili kara taşıması hizmeti, flexitank tahliyesinde teknik destek, flexitank bertaraf edilmesi ihtiyacınız varsa, hizmet kalitemizi görebilmeniz için varış ihbarı geçmeniz yeterli olacaktır.

Tüm Dunya limanlarında flexitank tahliye ve yükleme operasyonlarında gözetim

Eğitimli ekibimiz ile tüm Türk limanlarında ve acentelerimiz vasıtasıyla tüm dünya limanlarında gözetim hizmeti verebilmektedir.

Acil durum müdahale hizmeti

Herhangi bir acil durum nedeni ile flexitankta bulunan ürünün başka bir flexitanka aktarılması gerektiğinde tüm Türk Limanlarında çapraz pompalama işlemlerini gerçekleştirebilecek tam donanımlı mobil teknik ekibimiz bulunmaktadır.

Sıvı kargo taşımacılığının organize edilmesi için profesyonel bir yaklaşım gerekmektedir.
 

Sıvı ya da sıvılaştırılmış halde taşınan ürünler üç kategoriye ayrılır:

Petrol Ürünleri: Yakıt, petrol yağı, petrol çözücüleri; yağlayıcılar (benzin, kerosen, fuel oil vb.), sıvılaştırılmış hidrokarbon gazı (propan, bütan, metan, etilen, izobütanol).

Kimyasal Ürünler: Alkaliler, asitler, sıvı sabun, Reçineler, yapıştırıcılar, sıvı lateks, parafin, deterjanlar, beton katkı maddeleri. polimerler, reaktifler vb.),

Gıda Ürünleri: Süt, süt ürünleri, meyve suları, sıvı yağ, soslar, karamel boyaları.

İlk iki kategorideki ürünlerde tehlikeli ve tehlikeli olmayan şeklinde 2 grupta değerlendiriliyor. Yanıcı, yakıcı ve zehirli maddeler ve sıvı gazlar tehlikeli ürünlerdir.

Tehlikeli sıvı yüklerin taşınması için özel mukavemetli tankerler kullanılır, yükün sağlıklı taşınması için gerekli sıcaklık kurallarına kesinlikle uyulur, konteynerlerin sızdırmazlığına özel dikkat gösterilir.

Nakliye sırasında ürünün sadece yukarıda belirtilen türlere değil yoğunluk, akışkanlık ve diğer fizikokimyasal parametreleri de dikkate alıyoruz.

Denizyolu ve entegre karayolu Taşımalarında sıcaklık ve hız koşullarının da gözetilmesi gerekir. Bazı ürünlerin eskort eşliğinde ve sınırlı hız yaparak taşınması zorunludur. Sıvı yüklerin taşınması, sıhhi ve epidemiyolojik kurallara ve sevkiyat rotasındaki ülkelerin mevzuatına ve uluslararası Solas ve Marpol anlaşmalarına tam uygun şekilde taşıyoruz.

Sıvı kargo taşımacılığında, sıvı kargo türünün özelliklerini dikkate alarak en uygun çözümü sunuyoruz. Kargonuz için gerekli taşıma ekipmanı seçiminde yardımcı oluyoruz.
 

Yükün niteliğine bağlı olarak, özel ekipmanlar kullanıyoruz; İbc tank, flexitank veya tank konteynerler.

Özellikle sıvı ürün gönderiyorsanız ve bu ürünler denizyolu ile gidiyor ise, sıvı akması sebebiyle, ürünün kendisine hasar vermesi dışında, sevk edilen diğer tüm ürünlere de hasar verecektir.

Flexitank ve Isotank konteyner taşımaları ile ilgili sol menümüzden inceleme yapabilir, dilerseniz buraya tıklayarak müşteri ilişkileri birimimizle iletişime geçebilirsiniz.