Background

Tekstil Ürünleri Çözümleri

Tekstil sektörü, sürekli üretimleri ve tüketimleri yoğun biçimde barındıran iş alanlarının başında gelmektedir. Güncel moda, tüketici ihtiyaçları, mevsimsel tercihler, yeni akım tasarımlar, değişen ekonomiler vb. sebebiyle değişimin ve hızın durmaksızın devam ettiği sektörde, tüm bu süreçleri kaliteli şekilde hayata geçiren firmalar hızla büyümektedir.

Hızlı tüketim ürünleri olarak nitelendirilebilecek seviyelere gelen tekstil ürünleri, tüketici tarafından sadece ürün kalitesi ile değerlendirilmemektedir. Çok tutulan bir ürünün stokta bulunması, üretimin devamlılığı, sipariş edilen ürünün en geç birkaç gün içerisinde müşteriye teslimatı, hammadde akışının düzenliliği, transfer noktalarına yakın depolama, kaliteli paketleme, koşulsuz iade yönetimi gibi alışveriş sürecini doğrudan ve dolaylı etkileyen pek çok etken bulunmaktadır.

Tekstil sektörünü etkileyen çok fazla etken bulunmasından ötürü Lojistik Tekstil Çözümleri ortaya çıkmıştır. Sektöre etki eden başlıklar arasında, belki de yönetimi en zor alan olan lojistik, sektöre özel çalışmayı gerekli kılmaktadır.

Tekstil Sektöründe Taşıma ve Dağıtım

Netamar ve Neta Group, dünya genelinde gelişmiş bir hizmet ağına sahiptir. Global hizmetler, yıllar geçtikçe daha da geliştirilerek müşterilerimize sunulmaktadır.

Tekstil sektöründe sunduğumuz çözümler; müşterimizin faydasını ön planda tutularak, güvenli ulaştırma, zaman ve mekân faydası ön planda olacak biçimde gerçekleştirilmektedir.

Tekstil Sektörü Üretim Lojistiği, sunduğumuz en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Üretimi olmayan bir ürünün tüketimi ve ticari hayatı da olamayacağı için, ilk amacımız müşterilerimizin üretimdeki lojistik sıkıntılarını çözmektir. Global bir sektörde lojistik faaliyet yürütmek demek, ipi bir yerde üretilen bir ürünün devamının dünyanın öbür ucunda üretilebileceğini bilmek demektir. Neta Group her zaman bu perspektif ile hareket ederek müşterilerine geniş hareket alanı ve dünyanın her yerine ulaşabilen lojistik servisler sunmaktadır.

Tekstil Ürünlerin Depolanması ve Paketlenmesi hizmetimiz, ürünlerin sağlam ve hızlı taşınmasındaki en etkin hizmetlerden biridir. Netamar, stratejik konumlarda yer alan depolarda paketlemedepolama ve ara taşıma hizmetleri vermektedir.

Netamar tekstil ürünlerinin paketlenmesi hizmetinde; ambalaj ürünlerinin tedariği, ürüne özel paketleme ve etiketleme hizmetleri verilmektedir.

Netamar tekstil ürünlerinin depolanması hizmetinde; genel depolama, ürüne özel depolama, ekonomik depolama alanları müşterilerimize tahsis edilebilmektedir. Depolama alanlarımızda sürekli kontroller, güvenlik ve entegre teknolojik takip sistemleri hizmete dahil olarak sunulmaktadır. Stok takibinin yapılabileceği depolarımızda, hızlı teslimat için ürün depolama ihtiyaçları da çözümlenmektedir. Deniz yolu taşımacılığı ile sürekli olarak tekstil ürünü gönderen müşterilerimiz, ithalat rotalarına en uygun depolarda barındırılarak, hızlı teslimatın sürekliliği sağlanmaktadır.

Netamar tekstil ürünleri çapraz sevkiyat hizmetinde; dünyanın birçok noktasında konumlanmış stratejik depo alanları ve gelişmiş lojistik ağı etkin şekilde hizmete sunulmaktadır. Çapraz sevkiyatlar sadece ulusal olarak değil tüm dünyada başarı ile yürütülerek, üreticinin yurtdışında yeni bir çözüm arayışına girme zorunluluğunun önüne geçilmektedir. İthal edilen veya ihraç edilen tekstil ürünlerinin bölgesel depolara ve bayilere aktarılmasında Netamar'a bağlı entegre lojistik servisleri görev almaktadır. Büyük kara yolu araçları ve daha alt bölgeler için küçük ara taşıma araçları ile hizmetler yerine getirilmektedir. Gerekli durumlarda intermodal taşımacılık şartları gereğine uygun olarak, tren yolları aktif olarak kullanılmakta ve tekstil ürünlerini içeren yükler en kısa zamanda en uygun maliyetlerle hedeflenen noktaya ulaştırılmaktadır.

Netamar, tekstil sektöründe güvenli Deniz yolu transferleri ile birlikte hava yolu, kara yolu ve demir yolu lojistik servisleri entegre hizmetler sunmaktadır. Yük taşıma işlemlerinin yanı sıra etkin depolama, ambalaj ürünleri tedariği, paketleme ve çapraz sevkiyat hizmetleri ile bütüncül bir operasyonu garanti etmektedir. Rekabetin en yüksek olduğu sektörlerden olan tekstilde, bütün operasyonları yönetmeye çalışmanın maliyeti oldukça fazla kalitesi ise oldukça düşük olabilmektedir. Bu sebeple daha profesyonel bir tekstil ticareti için Netamar’ın size özel sunduğu hizmetler hakkında buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.